İstanbul Tüp Bebek Merkezi Fiyatları Hakkında Bilgi

İstanbul Tüp bebek tedavi merkezleri kişilere uygulamış oldukları tedavilerin karşılığı olarak hastalardan değişmekte olan fiyatlar almaktadırlar. Tüp bebek tedavisi olacak hastalar hem manevi hem maddi açıdan fedakarlık göstermesi gerekmekte olan bir süreç olmaktadır. Hemen hemen günümüzde 100 evli çiftten 15 tanesi yardımcı üreme tedavisi olarak tüp bebek tedavi uygulaması yaptırmak zorunda kaldıkları düşünülürse, bunların birçok kişiyi ne kadar çok derece de ilgilendirdiği anlaşılabilmektedir.

İstanbul Tüp Bebek Merkezi
İstanbul Tüp Bebek Merkezi

Tüp bebek tedavisi maliyetleri yüksek miktarlarda olan tedavilerdir. İlaç fiyatları, tedavi merkezlerinin kişilere sunmuş olduğu imkanlar, doktor kadrosunun deneyim ve tecrübeleri ve geriye kalan her şey tedavilerin maliyetlerini arttırmaktadır. Ve merkezden merkeze göre bunlar değişebilmektedir. Bunlardaki en önemli etkenler, merkezlerde uygulanmakta olan ve kullanılan teknoloji farklılıkları ve hastanelerin hastaya gösterebilecek oldukları imkanlar olmaktadır.     

İstanbul Tüp Bebek Tedavilerinin Fiyatları

Tüp bebek tedavilerinin fiyatları daha önce söylemiş olduğumuz gibi tedavi merkezlerinden merkezlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Özel tedavi merkezlerin de fiyatlar yaklaşık olarak – TL arasında değişmektedir. Birçok tedavi merkezine göre Tüp Bebek tedavi fiyatları değişiklik gösterebilmektedir. Çocuk İstiyorum Dayanışma Derneği yani ÇİDER ‘e üye olarak giden hastalar TL ile TL arasında bir miktarda daha az ücret ödeyerek aynı tedavi imkanlarına sahip olabilmektedirler. Türkiye’nin birçok bölgesinde çider üyeleri için merkezler bulunmaktadır.

Yumurtalıkların takip edilebilmesi için 2-3 defa ultrason ile muayene ve yumurta takipleri Yumurtaların özel kataterler ile alınması kısaca OPU denilen, Yumurtaların laboratuar ortamlarında döllenmesi çalışması kısaca IVF denilen ve Döllenmiş olan yumurtaların anne adaylarına transfer edilmesi de dahil olmaktadır. Tüp bebek tedavisinde ilaçların belirlenebilmesi için anne adaylarına adetlerinin 2 günü yapılan kan tahlillerinde yumurtalıkların rezerv durumları belirlenmektedir. Tüp bebek tedavisi ilaçları anne adaylarının yumurta rezervleri şayet iyi durumlarda ise ile TL arasında tutulabilmektedir. Yumurta rezervi az olan ve anne adaylarının yaşları eğer yüksek ise yumurtaların uyarılabilmesi için daha fazla ilaçlara gerek duyulması gerekmektedir. Bu sebeple tüp bebek tedavisi ilaçları tedavilerin haricinde ile TL arasında değişebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir